Badanie kosmetyków. Czy wszystkie kosmetyki są badane?

Kupując kosmetyki, często jesteśmy przekonani, że są to kosmetyki w pełni bezpieczne. Bez względu na to, czy są kosmetyki do twarzy, do włosów, czy do innych części ciała, wierzymy, że ktoś kiedyś te kosmetyki przebadał i są bezpieczne. Nie zawsze tak jest.

Badanie kosmetyków jest oczywiście obowiązkowe. Jeśli jednak kupujemy kosmetyki zza granicy, kosmetyki chińskie, kosmetyki w nieoryginalnych opakowaniach, tak naprawdę nie mamy gwarancji, że ktokolwiek te kosmetyki przebadał. Nie mamy pewności, że po używaniu tych kosmetyków nie będziemy mieć odczynów alergicznych czy innych problemów.

Kupując kosmetyki, musimy wiedzieć, że sprawdzone i bezpieczne są tylko te, które sprzedawane są w oryginalnych opakowaniach. Oczywiście warunkiem bezpieczeństwa kosmetyków jest coś jeszcze, czyli ich zakup w pewnych miejscach. Trzeba mieć świadomość, że kosmetyki są fałszowane. Na pewno jednak sfałszowanych nie znajdziemy w dobrych sklepach, warto więc kupować tylko w takich miejscach i mieć pewność, że nasze kosmetyki są całkowicie bezpieczne.